HABERLER

Geleceğin mucitlerini yetiştiriyoruz...

Matematik Öğretiminde Çocuk Edebiyatının Kullanımı ve Örnek Uygulamalar II Proje Başvurula ...

Matematik Öğretiminde Çocuk Edebiyatının Kullanımı ve Örnek Uygulamalar II Proje Başvuruları Başladı

Proje hedef kitlesi "Devlet okullarında görev yapan sınıf, ortaokul matematik ve Türkçe öğretmenleri ile birlikte bilim merkezi çalışanları ve son olarak ilgili alanlarda akademik çalışmalar yürüten eğitim fakültesi akademisyenleri"dir. 

23-30 Haziran 2019 tarihleri arasında Antalya Merkez'de ücretsiz olarak gerçekleştirilecek olan "Matematik Öğretiminde Çocuk Edebiyatının Kullanımı ve Örnek Uygulamalar II" projesi TÜBİTAK 4005 - Bilim ve Toplum Yenilikçi Eğitim Uygulamaları kapsamında destek almaya hak kazandığından eğitime asil olarak seçilen katılımcıların konaklama ve yemek bedelleri proje bütçesi tarafından karşılanacaktır. Bu destek içerisinde yol masrafları dahil olmamakla birlikte katılımcıların kurumlarından izin alma süreçlerini de katılımcıların kendileri yürütecek, proje ekibi bununla ilgili kurumlara herhangi bir yazı göndermeyecektir.

Bu projenin amacı, devlet okullarında kadrolu olarak görev yapan sınıf, ortaokul matematik ve Türkçe öğretmenleri; Bilim Merkezi çalışanları ve ilgili alanlarda akademik çalışmalar yapan eğitim fakültesi akademisyenlerine 8 gün süreyle farklı disiplinlerde çalışmalar yapan eğitmenlerin yürüteceği ve katılımcıların aktif katılımlarını gerektiren oturumlardan oluşan  matematiksel bağlamı olan çocuk kitapları, popüler bilim kitapları vb. ürünleri matematik öğretimiyle bütünleştirme sürecinde etkili bir şekilde kullanılabilmeleri için gerekli olan becerileri örnek etkinlikler üzerinden kazandırmaktır. Proje ekibi ve her gün yapılacak olan ayrıntıları moceko2.blogspot.com.tr adresinde bulunmaktadır.

 

Sorularınız  için matematikvecocukedebiyati@gmail.com'a mail atabilirsiniz.

Başvuru Bağlantısı: https://forms.gle/3BiesHRY6N1kEw6E7

MEDYA MERKEZİ