KURUMSAL

Geleceğin mucitlerini yetiştiriyoruz...

Şanlıurfa ilinde bulunan STEM ve Bilim Merkezi İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı olarak eğitim veren ve Türkiye’de Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde STEM Eğitimlerinin(Science, Technology, Engineering, Mathematics) verildiği bir kurumdur.

Türkiye’de STEM konusunda öncü olan merkezimiz hafta içi ve hafta sonları 7 gün açık olmakla birlikle okul öncesi, ilkokul, ortaokul, lise, üniversite, öğretmen ve yetişkinler için her yaş grubuna uygun eğitim vermektedir. 3D Yazıcı ile Modelleme, Arduino ile Robotik Kodlama, APP Inventor ile Mobil Yazılım, Yapı Setleri ile Yaratıcılık, Zeka Oyunları, Drone Yapma ve Uçurma, Grafik Tasarım , Mental Aritmetik, Atık Malzemelerle İnovasyon gibi derslerin verildiği merkezde her hafta farklı bir okuldan 60 öğrenci 20 saatlik STEM eğitimi almaktadır. Okul seçiminde ise dezavantajlı bölge okulu veya özel okul ayrımı gözetilmemektedir.

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında Şanlıurfa STEM ve Bilim Merkezi tarafından okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri olmak üzere toplam 5.000 öğrenciye STEM Eğitimi vermiştir. STEM(Temel Seviye) eğitimini başarıyla tamamlayan öğrenciler daha sonra ulusal veya uluslarası yarışmalara hazırlanmak üzere  hafta sonu verilen 160 saatlik STEM (İleri Seviye) eğitimine alınmaktadır. Yarışmalara hazırlanan bu öğrencilerle GAP Robiyaman Temalı Parkurunda GAP Bölge Birinciliği, Gebze Uluslararsı Kelebekro Yarışmasına 5 proje ile mansiyon ödülü elde edilmiştir.

Şanlıurfa STEM ve Bilim Merkez’inde öğrenci eğitimlerinin yanı sıra öğretmenlere ve mühendislere sertifikalı bir şekilde STEM Temel ve İleri Seviye Eğitimleri verilmektedir.