ATÖLYELER

Geleceğin mucitlerini yetiştiriyoruz...

Okul Öncesi Atölyesi

Okul Öncesi Atölyesi

Kodlama öğrenimi ve eğitimi çocuklar için oldukça önemli bir yere sahiptir. Özellikle bu temel eğitim küçük yaşlarda verildiği takdirde çocukların yaşamlarında sistematik düşünmesine, doğru algoritmalar kurmasına, eğitim hayatlarındaki başarılarına olumlu yönde katkı sağlamasına yardımcı olmaktadır. Okul öncesi atölyemizde küçük yaşlardaki öğrencilere kodlamayı daha eğlenceli bir hale getirmekteyiz.

Osmo Coding

 

Atölyemizde Osmo Coding kullanılmaktadır. Osmo  Coding sayesinde küçük yaş gruplarına soyut bir kavram olan kodlama faaliyetlerini, somutlaştırarak öğretme açısından önemli bir ürün olarak ortaya çıkıyor. Tablete taktığımız bir aparat yardımı ile çalıştırılabilen Osmo özellikle okul öncesi yaş grubu için çok uygun bir kodlama eğitim aracıdır.

Ayrıca osmo eğitim seti içerisinde osmo numbers, osmo words ve osmo tangram seti  mevcuttur.

Cubetto

Cubetto 3 yaş üzeri okul öncesi öğrencilerimiz için bilgisayar , tablet ya da telefon gerektirmeden algoritma mantığını öğretmek amaçlanmaktadır. Cubetto ahşap bir robot setidir.Cubetto sayesinde okul öncesi öğrencilemiz Cubetto'yu programlamak için hikayeleri dinler ve soruları anlamaya çalışıp cevap verirler bu şekilde iletişim becerilerinin güçlenilmesi sağlanılır. Öğrenciler hedefe farklı yollardan ulaşıp problemler karşısında mantıklı çözüm yolları üretirler bu sayede öğrenciler yaratıcı problem çözme yetisi kazanır. Öğrenciler robotu konumlandırırken ve blokları yerleştirirken aynı zamanda motor becerileride kazanır.

Edu Tıp Islat Yapıştır

Edu Play'in 3 yaş ve üzeri çocuklar için hazırlamış olduğu patates nişastasından üretilen "Islat, Yapıştır, Oyna" Edu Tip modelleri çocukların hayallerini 3 boyutlu hale çeviriyor.

Hayal dünyasında ürettiği şeyleri bir kalemle kâğıda çizmek yerine 3 boyutlu halini yapabiliyor olması daçocukların  gelişiminde ayrı bir önem taşımaktadır.

Her şekle giren kesilebilir, sıkıştırılabilir, yapıştırılabilir ve rendelenebilir Edu Tip aparatlarıyla, çocuklar hayal dünyasına ait şekiller ortaya çıkarabiliyor. Edu Tip'ler, ister üç boyutlu şekiller yapmak için ister suda çözdürüp fırçayla boyama yapmak amacıyla kullanılabiliyor. Tamamen sağlıklı ve çevre dostu olan Edu Tip oyuncakları, çocuklarınızı eğlendirirken öğrenmelerini de sağlıyor. Yense bile zararı olmayan Edu Tipler tamamen doğal, kokusuz patates nişastası ve doğal gıda boyasından üretiliyor. 3 yaş üstü çocukların severek oynayacakları Edu Tip oyuncakları, kimyasal bir yapıştırıcıya ihtiyaç olmadan ıslatılıp yapıştırılabiliyor.

Cyber Robot

Mantıksal düşünme ve problem çözme yeteneklerinin gelişimine yardımcı olur. Sayıları, renkleri hayvanları, harfleri öğretmeye yardımcı olur. 

Programlama komutları ile oynarken, öğrencilerimiz  robotlar hakkındaki birçok bilgiye sahip olur.

Çocukların mantık gelişimi ve problem çözme yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olur.

Atölye Kazanımları

Okul öncesi öğrencilerimizin mantık gelişimi ve problem çözme yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olur.

Öğrencilerin yaşamlarında sistematik düşünmesine yardımcı olur.

Küçük yaşta algoritma mantığının kavranması sağlanılır.